Aquascutum kabáty
Aby jste zůstali chráněni od stále se měnícího dubnového počasí, které nevyhnutelně patří k jarnímu počasí, kdy slunné dny jsou často protkány deštivými přeháňkami, je nutné přizpůsobit Váš šatník.

Doporučujeme, aby jste investovali do bytelného out-doorového oblečení, jako jsou klasické trenčkoty , jinými slovy baloňáky či pršipláště. Tradiční značkou těchto plášťů je anglická značka Aquascutum nebo Burberry. Pokud nechcete investovat do kabátu celé mění (ačkoliv kvalitní baloňák vydrží celý život), můžete si vybrat třeba v Zaře, nebo kdekoliv jinde. Opravdu kvalitní baloňák poznáte tak, že už samotná vlákna má napuštěně proti promoknutí.

Tyto trenčkotové pláště lze nosit přes formální oblečení, které nosíte do kanceláře, na obchodní schůzky a podobně.

Na druhé straně lze také trenčkotové pláště vhodně sladit s neformální obuví a pak je toto použití vhodné i pro neformální setkání .

Pro volný čas zvolte variantu kratšího pláště s kapucí. Tyto druhy pláště jsou vyrobeny s nepromokavé látky a lze je jednoduše složit do brašny, jsou speciálně vyrobeny právě pro vrtošivé počasí jara.

Pokud zvolíte u těchto kratších variant plášťů barvu modrou nebo červenou, lze tyto barvy vhodné kombinovat s džínami a košilí sportovního střihu.

Pro teplejší dny je vhodné zvolit světlejší odstíny trenčkotových plášťů jako jsou odstíny barvy béžové nebo khaki. Takto zvolené varianty plášťů vám pomohou vytvořit outfit pro každodenní nošení.