šířky kravat
...Jak správně vybírat a vázat pánskou kravatu...stručný návod pro ženy...

Šatník vašeho partnera by měl obsahovat nejméně 3 kravaty. Tento počet je podobný základ jako jsou šaty v dámském šatníku.

Je velmi obvyklé, že muži neumí s tímto základem pracovat. Velmi často si muži kravatu neumí ani uvázat, nosí ji příliš dlouhou nebo naopak příliš krátkou a bohužel také výběr barev není vždy v souladu s módním trendem. Proto doporučujeme vybírat kravaty společně s vaším manželem či partnerem, protože ženské oko má přeci jen často lepší vkus.

Výběr kravat začíná u materiálu. Základní nabídka je tvořena většinou hedvábím, vlnou nebo polyesterem, případně mixem těchto materiálů. Rozdíl poznáte většinou podle hmatu a také podle mačkavosti.

Ručně šité kravaty mají na zadní straně visačku s nápisem hand finished, což není záruka kompletního ručního zpracování a proto pokud si chcete být stoprocentně jistí, že kravata je ručně zpracována,je ideální zakoupit kravatu s visačkou hand made, která nelže o ručním zpracování.

Důležitým faktorem je délka a šířka kravat.

Základním pravidlem je, že kravata musí sahat ke sponě na opasku na kalhotách. Jakákoliv jiná délka není přípustná. Nešvarem českých mužů je nošení příliš krátké kravaty a proto je důležité dbát na délku kravaty a vyvarovat se tak této chyby v délce kravaty.

Kravaty se vyrábí v šířkách od 5,5 cm do 10 cm. Současným trendem jsou však spíše kravaty užší, ideální šířkou je kravata okolo 7 cm. U volby šířky kravaty zvažte výstřih saka, ke kterému kravatu budete nosit. Obecně platí, čím větší je výstřih saka, tím širší bude i kravata.

Dalším krokem je pak výběr barev.

Důležitým parametrem při výběru barvy či vzorku je, k jaké košili bude kravata nošená. Je módním voux pas zvolit vzorovanou kravatu k vzorované a navíc pestrobarevné košili. Stejným voux pas je zvolit bílou event. Velmi světlou či v zářivých barvách kravatu k tmavé košili. Těmto nevkusným kombinacím je skutečně nutné se vyvarovat.

Nejlepší variantou, jak vybrat správnou kravatu, kontaktovat pracovníky specializovaného e-shopu nebo obchodu s popisem oblečení, ke kterému kravatu vybíráte. Tým zkušených odborníků jak v buticích tak specializovaných e-shopech vám s výběrem rádi poradí. Obecně však platí následující rada. Ke vzorované košili kupujte zásadně jednobarevnou kravatu a k jednobarevné košili lze vybírat kravatu se vzorem. K bílé košili pak můžete zvolit téměř jakoukoli barvu kravaty, záleží pouze na příležitosti, na kterou tuto kombinaci budete nosit.